Pierwsze urodzinki krawieckie.

Wyjątkowy dzień w naszej pracowni!

Pewna nastolatka zapragnęła urządzić swoje urodziny w krawieckim stylu.

To był wspaniały pomysł, bo szycie jest nie tylko modne,

ale też niezwykle kreatywne, praktyczne i … uzależniające 😉

Każda z uczestniczek mogła poczuć się dzisiaj

jak projektantka, stylistka i mistrzyni szycia.

1

2IMG_20151011_115234

Imprezę ubarwiły kolorowe spódniczki, które bardzo się spodobały dziewczynkom. Niektóre z nich zapragnęły nawet nauczyć się szyć własnoręcznie takie ciuszki.

Miło było poczuć się przez chwilę jak projektantka odzieży. Każda z uczestniczek miała okazję stworzyć szkic kobiecego ubioru według własnego pomysłu. Zadziwiające jak wspaniałe prace powstały w krótkim czasie. Każdy strój miał swój unikalny styl i fason. Wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic.

Uszycie każdego ubrania wymaga zdjęcia miary, dlatego też następnym etapem była nauka zdejmowania miary. Dziewczyny zmierzyły się i zapisały pomiary na specjalnym formularzu.

3   DSC059864

Między kolejnymi zajęciami był czas na słodkie przekąski, wszak impreza urodzinowa zawsze pełna jest smakołyków.

Bardzo miłym akcentem spotkania było  własnoręczne wykonanie upominków, które można było zabrać ze sobą do domu.

Wykonałyśmy kolorowe pompony, które mogą być fajną ozdobą pokoju. W czasie urodzin zostały przypięte do opasek i stanowiły ciekawą ozdobę włosów.

Na urodzinach musi być wesoło i kolorowo. Było więc sporo śmiechu, żartów i zabawy.

Taniec jubilatki z manekinem ubranym w kolorową spódniczkę, próba kręcenia spódnicami, wspólne pamiątkowe zdjęcia – to wszystko wprawiło towarzystwo w dobry nastrój.

Na urodzinach krawieckich nie może zabraknąć szycia. Było więc szycie ręczne, podczas którego dziewczynki nauczyły się szwów ozdobnych o różnych tajemniczych nazwach.

5 6 7

Jednak ogromną atrakcją było szycie na maszynie. Wszystkie uczestniczki mogły wypróbować ściegi ozdobne maszynowe, a to okazało się wielką frajdą.

Gdy jest fajnie, czas leci bardzo szybko. Nasza impreza też dobiegła końca, chociaż chęci na dalszą zabawę były wielkie.

Na koniec był jeszcze tort z fajerwerkami, który osłodził wszystkim ostatnie chwile zabawy.

11 9 10

Było baaardzo fajnie. Jubilatka i jej koleżanki wyszły z pracowni z uśmiechem na twarzy. Każda zabrała ze sobą własnoręcznie wykonany kolorowy pompon oraz własny projekt odzieży i próbkę tkaniny z nauczonymi ściegami.

Niektóre osoby wymarzyły sobie kolorową spódniczkę i nawet nabrały ochoty na wzięcie udziału w kursie szycia takiej pięknej spódnicy.

Marzenia często się spełniają, więc wszystko jest możliwe. Może niebawem ukaże się kolejna relacja pełna kolorów pod nazwą… SZYCIE KOLOROWYCH SPÓDNIC Z KOŁA 😉

Jeśli masz ochotę na takie krawieckie urodziny zapraszam do kontaktu:

506 490 464

e-mail: zloty.naparstek@wp.pl

Szczegóły na temat imprezy urodzinowej

Kliknij-tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *