Sobotnie warsztaty za nami

Sobotnie warsztaty odkryły kolejne zagadnienia, jakie pojawiają się w temacie krawiectwa.

Dzisiaj oprócz nauki szycia poruszałyśmy temat wyboru odpowiedniej maszyny do szycia. Wnioski są oczywiste – dobra maszyna, to połowa sukcesu.P1140729

Ważna jest funkcjonalność, łatwość obsługi, sprawne działanie. No i czasami okazuje się, że maszyna kupiona bez namysłu, bez minimalnej wiedzy nie zawsze spełnia nasze oczekiwania.

Z czasem poznamy każdą maszynę, bo do swojej przyzwyczajamy się i  rozpracujemy jej działanie. Ale mając jakąkolwiek wiedzę i mając okazję wypróbować maszynę w praktyce – łatwiej szukać tej wymarzonej.

Dzisiejsze kursantki porównywały swoje posiadane maszyny do tych na których szyły podczas kursu. Lepsza ocena wypadła na korzyść tych drugich. Nie wiadomo, czy sprawił to fakt, że omawialiśmy po kolei całą maszynę i jej obsługa była przez to łatwiejsza czy ogólnie praca z maszyną była przyjemniejsza z różnych powodów.

Tak czy inaczej, uszyć można na każdej maszynie. Zamiast szukać problemów poznajmy swój model. Wspomagajcie się instrukcją obsługi, aby na wstępie nie popełniać podstawowych błędów i będzie dobrze 🙂

Miło patrzeć, jak osoby bez doświadczenia radzą sobie z kolejnymi ćwiczeniami szycia. Tak było i w tym przypadku. Dziewczyny z zapałem i chęciami dobrze radziły sobie w kolejnych zadaniach.

Umiejąc rozpoznać podstawowe szwy maszynowe, wszywać kryty zamek, zszywać zaszewki oraz ułatwiać sobie pracę wykorzystując odpowiednie stopki i akcesoria, uszycie spódnicy lub innego ciuszka dla siebie to tylko kwestia czasu i kilku dodatkowych porad.

Zatem dziewczyny do dzieła! Ćwiczcie, utrwalajcie zdobytą wiedzę i kolejne etapy szycia czekają na Was 🙂

P1140734 P1140737 P1140738 P1140733 P1140740

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w szyciu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *